top of page

29 Nis Cmt

|

TSMD

Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri - Berna Dalaman

2 Gün, Toplam: 8 Saat (4+4)

Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri -  Berna Dalaman
Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri -  Berna Dalaman

Saat ve Yer

29 Nis 2023 09:30 – 30 Nis 2023 13:30

TSMD, Eskişehir Yolu 7. Km No:164 Kentpark AVM Arka Cephesi, PK:, Mustafa Kemal, 06520 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Eğitimin Konusu: Yaratıcılık süreci, tüm duyusal ve düşünsel etkinliklerde, her türlü çalışma ve uğraşın içerisinde vardır. Yaratıcılık yalnız sanatsal süreçlerde ya da sanat eğitimi ve öğretimine ilişkin etkinliklerde rol oynayan bir yeti olmayıp, insan yaşamının ve insanlığın gelişiminin tüm yönlerinde yer alan temel bir yetenektir. İnsan tarafından tamamlanmış her işte yaratıcılık temel öğe olarak bulunmaktadır.

Uygarlığın yolu yaratıcılığın taşları ile örülüdür. Kurumlar hayatta kalmak için inovasyona ve çağa uyum sağlamaya ihtiyaç duyarlar. Yaratıcılık da bu iki gereksinimi serbest bırakarak yeni fikirlerin üremesini sağlar. Liderler dünyayı değiştirmek için her zaman yaratıcı fikirler kullanmışlardır.

Kurumların rekabet edebilmesi için yeni fikirlere ihtiyaç vardır, bu da kurum içinde yaratıcı insanların bulunmasını gerektirir. Dünya genelinde yaratıcı endüstrilerin tırmanışta olması, “yaratıcı insanların ya da yaratıcı düşünce gücüne sahip olanların” iş hayatı içinde aranır hale gelmesine sebep olmuştur. Bu insanlar, zor durumlar karşısında problem çözme yeteneklerini yaratıcı bir biçimde gerçekliğe dönüştürme becerisine sahiptirler.

Katılımcıların madenlerindeki, yaratıcılık cevherlerini bulmak amaçlanmıştır.

Düzenleyen Kurum: TSMD Akademi

Eğitmen: Berna Dalaman

Eğitimin Türü: Seminer

Tarih / Saat: 29 - 30 Nisan 2023 / 09:30 – 13:30

Eğitimin Amacı: Yaratıcılığa veya yaratıcı düşünce yapısına sonradan sahip olunabilir mi?

Bu seminer; Yaratıcı kişi olmaya giden yolda ihtiyacımız olan teknikler ve kişiye özel yaratıcılık deneyimleri için düzenlenmiş interaktif ve egzersizlerle zenginleştirilerek derlenmiştir.

Kimler Katılabilir: İş ve özel yaşamında farklı olmayı, fark yaratmayı isteyen her yetişkin birey içindir. 

Eğitimin İçeriği: İnteraktif anlatım, katılımcıların katılımı ile yüksek verimli akış, egzersiz ve deneyimlerle kendi yaratıcılığını keşfetme

Eğitimin Sonunda Kazanılacak Yetenekler: Yaratıcılık veya yaratıcı düşünce farklığını anlama, bu yetiyi edinme, iş ve özel yaşama yansıtmayı başarma, toplumda farklılaşarak bulunulan konumu değiştirme, farklı bakış açısı geliştirme, sorun-çözüm yöntemlerini özgünleştirme. Bireye ait kişisel özellikleri bugüne kadar denenmemiş yeni algı ve yorumlar ile hissedilir bir dönüşüm edinme.

Katılımcıların Sağlayacağı Materyaller: Kalem

Eğitimcinin Sağlayacağı Materyaller: Yaratıcılık düzey testi, Yaratıcılık deneyim pratiği için gerekli olan malzeme

Kontenjan: 20 Kişi

Eğitime en az 15 kişi, en fazla 20 kişi alınmaktadır. Başvuru sayısının minimum kontenjandan az olması halinde eğitim gerçekleştirilmeyecektir. Bu durumda başvuru sahipleri bilgilendirilecektir.

Biletler

  • Katılım (1 Kişi)

    ₺850,00
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page