top of page

13 May Cmt

|

TSMD

Antoni Gaudi'nin İzinde Doğadan Mimariye

13 Mayıs 2023

Antoni Gaudi'nin İzinde Doğadan Mimariye
Antoni Gaudi'nin İzinde Doğadan Mimariye

Saat ve Yer

13 May 2023 14:00 – 15:00

TSMD, Eskişehir Yolu 7. Km No:164 Kentpark AVM Arka Cephesi, PK:, Mustafa Kemal, 06520 Çankaya/Ankara, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Katalan Mimar Antoni Gaudi’nin Barselona’nın silüetine şekil veren binalarının esin kaynaklarını öğreniyor, biz de doğadan ilham alarak kendi yapılarımızı tasarlıyoruz. Mimarın yaşam hikayesi, motivasyonu, bakış açısı ve işlerinin kurgusal bir hikaye eşiliğinde, açık uçlu sorularla, interaktif bir sohbet ile paylaşıldığı ilk bölümü  takiben çocuklarımızla, doğadaki formlardan esin alarak binalar tasarlıyoruz. Bu binaları kimler , ne ihtiyaç ile kullanacak, bulunduğu yerle uyumu gibi konuları da tasarım kadar ele alıyor olacağız.

DÜZENLEYEN KURUM Hisleri Harika

EĞİTMEN Özge Çavuşoğlu

EĞİTMEN HAKKINDA Hisleri Harika' nın kurucusu. 2017 yılından beri çocuklar için alternatif eğitim yöntemleri geliştiriyor, bu yöntemleri dahil ettiği sanat atölyeleri düzenliyor ve aktivite setleri tasarlıyor. 2000 yılında mezun olduğu Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi sonrası muhabirlik, sunuculuk ve prodüktörlük yaptı. Medyadaki deneyimini sanat ve tasarım ile birleştirdiği çok sayıda projeye imza attı. Anne olduktan sonra, dünyaya çocuk gözünden baktıkça bu alandaki ihtiyaçlara odaklandı. Ardından çocuk gelişimi alanında eğitimlerin ardından geliştirdiği model ile sanatı birçok çocuğun kalpten bağ kurarark deneyimlemesine rehberlik ediyor. ,İstanbul Ünivaresitesi Çocuk Gelişimi öğrencisi Çavuşoğlu, etkinlik içerik üretimi ve iletişimi konusundaki deneyimini Hisleri Harika çatısı altında sürdürüyor.

EĞİTİMİN TÜRÜ Yüz Yüze Atölye

TARİH / SAAT 13 Mayıs 2023 / 14:00 - 15:00

EĞİTİMİN SÜRESİ 1 Gün / 1 Saat

EĞİTİMİN AMACI

    

EĞİTİMİN İÇERİĞİ Sanat, tasarım, mimarlık çocuk atölyesi

EĞİTİMİN SONUNDA KAZANILACAK YETENEKLER Yaratıcı ve disiplinlerarası düşünme pratiği, mimarlık tarihi bilgisi

KATILIMCILARIN SAĞLAYACAĞI MATERYALLER   

EĞİTİMCİNİN SAĞLAYACAĞI MATERYALLER Resim kağıtları, boya kalemleri ve doğadan buluntu objeler H.H tarafından temin edilecektir.

KİMLER KATILABİLİR 5 -8 yaş

KONTENJAN 15 Kişi

Eğitime en az 10 kişi, en fazla 15 kişi alınmaktadır.

Başvuru sayısının minimum kontenjandan az olması halinde eğitim gerçekleştirilmeyecektir. Bu durumda başvuru sahipleri bilgilendirilecektir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page